Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach, ul. Sienkiewicza 28
poniedziałek 08.03.2021, 15:05 Kategoria: Aktualności PCPR

 

Warsztaty urody

Pod koniec lutego 2021r. miało miejsce ostatnie już spotkanie Grupy Wsparcia rodzin zastępczych, które odbyło się w Rodzinnym Centrum Rozrywki „Uśmiechnięta Planeta” w Kunowicach.

Było to bardzo wyjątkowe spotkanie, gdyż miało ono charakter indywidualnych konsultacji, przede wszystkim dla kobiet pełniących funkcję rodziny zastępczej, które poświęcają całe siebie, aby sprawować pieczę nad powierzonymi dziećmi, często zapominając o sobie. Indywidualne konsultacje obejmowały zajęcia, takie jak warsztaty dbania o swój wygląd i swoje samopoczucie, poprzez zabiegi upiększające (kosmetyczne i fryzjerskie), masaż, a następnie uwiecznienie efektu tych zajęć na profesjonalnych zdjęciach, które także zostały przeniesione na płótno, co jest niesamowitą pamiątką dla uczestników.

Z całą pewności poprawa wyglądu, samopoczucia jest rzeczą nieodzowną, w zwiększeniu poczucia własnej wartości, zauważenia swoich potrzeb, zadowolenia i satysfakcji z siebie i z życia, a przede wszystkim z tego co się robi na co dzień. Dzięki profesjonalnej „ekipie” każda z kobiet mogła poczuć się wyjątkowo i zobaczyć siebie w nieco innym wydaniu.

Podczas warsztatów dzieciom została zapewniona profesjonalna opieka ze strony animatorów z Rodzinnego Centrum Rozrywki „Uśmiechnięta Planeta”.

Wszystkie te działania odbyły się w ramach projektu pn. „Aktywna integracja w Powiecie słubickim”, realizowanego w ramach RPO  Lubuskie 2020 współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków EFS.

Przy okazji dzisiejszego święta jakim jest Dzień Kobiet Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach pragnie złożyć wszystkim kobietom najserdeczniejsze życia pomyślności, pogody ducha oraz zdrowia. Życzymy, aby uśmiech rozpromieniał Wasze twarze, byście zawsze czuły się spełnione i docenione.


Drukuj

Projekt i wykonanie strony: Go-2-Web.com - TYPO3 & Projektowanie stron
© 2008 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach - All Rights Reserved