Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach, ul. Sienkiewicza 28
piątek 01.09.2017, 11:34 Kategoria: Aktualności PCPR

 

Wyjazd integracyjny rodzin zastępczych

W dniach 25 – 27 sierpnia br. odbył się wyjazd integracyjny rodzin zastępczych nad jezioro do miejscowości Wieleń Zaobrzański (niedaleko Wolsztyna). Łącznie w wyjeździe wzięły udział 44 osoby -  rodzice zastępczy, młodzież z rodzin zastępczych oraz Placówki „Nasza Chata” w Cybince, a także osoby prowadzące zajęcia i pracownicy PCPR w Słubicach.

Podczas wyjazdu odbywały się zajęcia dla rodziców zastępczych podnoszące ich kompetencje wychowawcze, jak również warsztaty rozwoju osobistego dla młodzieży. Najmłodsi uczestnicy wyjazdu mogli skorzystać z Sali zabaw i uczestniczyć w atrakcjach przygotowanych przez animatora zabawy.

Ośrodek do którego zorganizowano wyjazd, położony jest nad jeziorem, z bogatą infrastrukturą rekreacyjną. Pogoda podczas wyjazdu dopisała, więc rodziny chętnie spędzały wolny czas na plaży, korzystając z kąpieliska, sprzętu pływającego. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również jacuzzi i sauna.

Wyjazd miał charakter integracyjny, dlatego też uczestnicy wyjazdu pierwszego dnia bawili się  przy muzyce na wieczorze integracyjnym, natomiast  następnego dnia – przy ognisku z pieczeniem kiełbasek. Zorganizowano również wycieczkę do Parowozowni w Wolsztynie oraz do Zagrody u Rzeźbiarza w Górsku.

Parowozownia Wolsztyn jest ostatnią czynną parowozownią na świecie, która nieprzerwanie obsługuje przewozy pasażerskie trakcją parową. Znajduje się tam również  sala wystawowa – Muzeum w Parowozowni Wolsztyn. Natomiast atrakcją Zagrody u Rzeźbiarza w Górsku jest Galeria Ptaków, wykonanych w drewnie w naturalnej wielkości i ubarwieniu – występujących w Przemęckim Parku Krajobrazowym. W Zagrodzie można było również zobaczyć olbrzymie płaskorzeźby przedstawiające sceny z „Pana Tadeusza” oraz duże figury postaci ww poematu.

Wyjazd zorganizowany został w ramach projektu „Aktywna integracja realizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.


Drukuj

Projekt i wykonanie strony: Go-2-Web.com - TYPO3 & Projektowanie stron
© 2008 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach - All Rights Reserved